نحوۀ نگهداری از وسایل های عکاسی در سفر

احتمال دزدی وسایل های شما در سفرهای داخلی و خارجی بسیار زیاد است. معمولاً عکاسان به سفر و دیدن صحنه های جذاب علاقۀ بسیاری دارند و همانطور که می دانید تجهیزات عکاسی بسیار گران می باشد و معمولاً سارقان این افراد را زیر نظر می گیرند. زیرا وسایل های آن ها را خیلی راحت می توانند بفروشند .با ما همراه باشید تا اطلاعات با ارزشی را در اختیارتان قرار دهیم.

نحوه نگهداری از ابزار عکاسی و دوربین در سفر

 

خطرات تهدید کننده

محل سفری که عکاسان به آن جا می روند بسیار مهم می باشد. بعضی از مناطق خطرات بیشتری دارد .حال برای کسب اطلاعات بیشتر که چه مناطقی احتمال خطر آن زیاد است بهتر است در اینترنت جست و جو نمائید. البته بعضی از کشورها و شهرها متأسفانه اطلاعات کاملی ندارند .به همین دلیل توجه و دقت در نگهداری تجهیزات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .البته فقط توجه به نکات بالا حائز اهمیت نیست. شواهد نشان می دهد که حتی بعضی مناطق که از نظر امنیتی بالا می باشد هم چنین اتفاقاتی صورت گرفته است اما این که بدانید در این مواقع چطور از وسایل های خود مراقبت کنید بسیار مهم می باشد. بعضی مواقع در اخبار و اینترنت خبرهای ناگوار و تروریستی در مورد بعضی کشورها می شنویم .لطفاً زیاد به این موارد اکتفا نکنید .زیرا  تلویزیون و اخبار در این موارد بسیار زیادروی  می کند مانند کشور ترکیه

فقط لازمه بدانید که چه مناطقی احتمال خطرات بیشتری دارند به خصوص در شب. یکی از کشورهای پر خطر ، کشور مکزیک می باشد ولی همانطور که می دانید دارای مکان های توریستی بسیار عالی است.

وقتی به سفر می روید حواستان باشد باعث جلب توجه نشوید که شما توریست هستید زیرا در این موارد سو استفاده از شما بیشتر خواهد شد.

هرگز با تاکسی و فروشنده سر پول چانه نزنید و از همراه داشتن جواهرات و طلا و دستنبد و هر گونه زیور آلات قیمتی خودداری نمائید.

هر کشوری که سفر می کنید بر اساس نوع پوشش آن ها لباس بپوشید تا مانع از جلب توجه به شما شود.

استفاه از کلمات مهم هر کشور با زبان محلی خودشان

 • قبل از سفر به هر کشوری چند تا از کلمات کلیدی و مهم آن ها را یاد بگیرید تا بتوانید از پس بعضی کارهای خود برآئید و از وسایل های خود نگهداری نمائید. داشتن فرهنگ لغت جیبی به شما کمک شایانی خواهد کرد کلمات مهم شامل سلام و بله و خیر و مبلغ و غیره می شود این مورد کمک بزرگی به شما خواهد کرد.
 • قرار دادن کیف پول و وسایل مناسب در یک جای امن ومناسب

حواستان باشد پاسپورت و مدارک و پول همراهتان را در کنار دوربین و وسایل های دیگر قرار ندهید. زیرا در صورت دزدیده شدن دچار مشکلات بسیار بزرگی خواهید شد.

همیشه پاسپورت و کیف پولتان را جدا از هم قرار دهید که در صورت دزدیده شدن یکی از آن ها نگرانی شما بیشتر نشود هتلی که انتخاب می کنید هم بسیار مهم می باشد .بعضی از هتل ها دارای گاو صندوق های امانات می باشند که از وسایل های شما نگه داری می کنند. حواستان باشد تمام پولتان را در یک جا قرار ندهید و سعی کنید از کارت اعتباری استفاده نمائید آنچه که برای سارقان مهم است پول شما می باشد نه پاسپورت تان پس آن دو را از هم جدا نگهداری کنید.

 • کیف پولتان را کجا بگذارید

بهترین جای مناسب برای قرار دادن کیف پولتان در جلوی جیب تان می باشد به هیچ عنوان آن را در روی میز و یا یک جای غیر امن نگذارید مانند جیب عقب و یا کت و جیب های مخفی کوله پشتی تان هم محل مناسبی برای مخفی کردن پول ها می باشد .بعضی از افراد کیف های کمری را مکان امنی برای پول و مدارک خود می دانند در صورتی که اصلاً جای امنی برای نگهداری پول نیست.

 • نگهداری کارت و کیف پول در دو جای متفاوت

حواستان باشد کیف پول و کارت اعتباری خود را در دو جای متفاوت قرار دهید. چون در صورت گم شدن یکی از آن ها، حداقل دیگری وجود داشته باشد که کارتان را راه بیندازد .از به همراه داشتن کارت های اعتباری زیاد با خود خودداری نمائید. سعی کنید فقط یک الی دو کارت اعتباری همراه خود داشته باشید.

 • برداشتن وسایل های مورد نیاز

حواستان باشد در سفرهای خارجی با خودتان وسایل های اضافی مانند لپ تاپ های گران قیمت و یا دوربین هایی که دارای ارزش بالایی هستند همراه نداشته باشید سعی کنید لپ تاپ دم دستی و یا دوربین با تجهیزات کمتری و لنزهای کمتری را با خود همراه داشته باشید.

 • حد فاصل خود را با افراد حفظ نمائید.

حواستان باشد در کشورهای مختلف فاصلۀ خود را با افراد مختلف حفظ نمائید در بعضی کشورهای شلوغ مانند اسپانیا امکان دزدی در شلوغی بسیار زیاد است و هرگز از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنید و هیچ وقت در بین دو فرد قرار نگیرید. حال در بعضی مواقع شلوغی بسیار زیاد می شود در این مواقع کوله پشتیتان را به جلو بدن تان بیاورید و از صحبت کردن با غریبه ها خودداری کنید.

 • سفر با دوستان و آشنایان

سفر با یک دوست قطعاً باعث خوشحالی بیشتری خواهد شد و یا در مواقع مواجه شدن با مشکل به شما کمک خواهد کرد.

 • قرار دادن وسایل تان در جای دیگر

یکی از موارد بسیار مهم در مورد نگهداری از وسایل های خود این است که هرگز از قراردادن تجهیزات تان در یک جا خودداری نمائید.

 • قرار دادن بعضی وسایل در هتل

در زمان گردش بهتر است بعضی وسایل را در هتل قرار دهید به طور مثال لپ تاپ و یا شارژ قطعاً این وسایل جای شان در هتل امن تر می باشد.

 • مخفی نگه داشتن نوع مدل دوربین

متأسفانه دزدان روز به روز باهوش تر و تیزتر از قبل می شوند. اگر آن ها متوجه گران قیمت بودن وسایل شما مانند دوربین هایتان شوند دیگر دست از سر شما نخواهند داشت. پس سعی کنید مدل دوربینتان را با برچسب های مخفی کنید.

 • کرایه ماشین

حواستان باشد هرگز در ماشین های کرایه ای هیچ وسیلۀ باارزشی را قرار ندهید. متأسفانه بر روی ماشین های کرایه ای در کشورهای دیگر یک بر چسب وجود دارد که نشان از کرایه ای بودن آن است به همین دلیل باعث جلب توجه دزدان می شود.

 • قفل کردن چمدان

اگر چندین ساک و چمدان دارید سعی کنید با یک زنجیر و قفل آن را به هم اتصال دهید که برای دزدیدن آن فرد باید کار سختی را انجام دهد.

 • قرار دادن وسایل مهم در کنار خود

سعی کنید وسایل های با ارزش مانند دوربین و لپ تاپ و هر شی دیگری را در کوله پشتی خود قرار دهید و یک قفل هم بر روی آن بزنید.

 • همراه داشتن سریال وسایل هایتان

به طور مثال دوربین شما را دزدیدن، داشتن سریال آن و دادن اطلاعات آن به پلیس کمک شایانی در پیدا کردن آن خواهد کرد.

 • بیمه مسافرتینحوه نگهداری از وسایل عکاسی در سفر

محافظت از وسایلی مثل وسایل عکاسی در سفر یکی از دلایلی است در پاسخ به این سوال که چرا باید برای سفر بیمه تهیه کنیم. در زمان سفر احتمال هر خطری برای شما وجود دارد. چه جانی و چه مالی حال با بیمه کردن خود می توانید اطمینان خاطر را کسب نمائید.

سعی کنید قبل از سفر تمام موارد بیمه نامه را مطالعه نمائید و شماره اضطراری مورد نیاز در زمان مواجه شدن با مشکل را یادداشت نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست